
A Magyar Cserkészszövetség szeretettel hív Titeket is az idei országos vezetői konferenciájára, az Indabára, melyre 2022. 12. 02-03. (p-szo) Budapesten kerül sor.
Idén az MCSSZ tematikus éve a társadalmi felelősségvállalást állította közösségünk fókuszába, így – mint rendesen – az Indaba is ezt a kérdést járja körül.
Erről, s egyéb hasznos információkról is olvashattok az esemény leírásában (alább), egyelőre a teljesség igénye nélkül, de a legfontosabb tudható paramétereket már megadva. További tájékozódásra, s követésre ajánlom az Indaba Facebook-eseményt.
-------------------------------------
A cserkész, ahol tud segít, a cserkésztörvény 3. pontja. De mit is jelent ez a gyakorlatban?
- Csomót kötni a nyakkendőre?
- Esetleg sütit árulni, hogy valami nemes célt támogathassunk?
- Vagy átkísérni egy idős nénit az úton?
- Vagy segíteni a bevásárlásban?
- Vagy már az is segítség, ha otthon az iskolában vagy a munkahelyen segítek valakinek? Ennél azért talán többet jelenthet a segítség.
Az idei tematikus év témája a társadalmi felelősségvállalás, amelyről az INDABA-n közösen fogunk beszélgetni, inspirálódni, gondolkodni és nem utolsó sorban gyakorlati tapasztalatokat szerezni.
Mi az INDABA? Az INDABA zulu eredetű kifejezés, amely törzsi gyűlést jelent. Bi-Pi nevezte el így a cserkészvezetők konferenciáját. Magyar története több mint egy évtizedre nyúlik vissza.
A december 2–3-án zajló konferenciára várunk minden vezetőt, illetve 16 éven felüli cserkészt.
A hétvége során a 17 SDG cél (Sustainable Development Goals - Fenntartható Fejlődési Célok) köré fognak csoportosulni az előadások, workshopok és különböző tevékenységek.
Mik azok az SDG célok?
A világ vezetői 2015 szeptemberében New York-ban egy történelmi ENSZ-csúcstalálkozón elkötelezték magukat amellett, hogy véget vetnek a szegénységnek, megküzdenek a klímaváltozással és harcolnak az igazságtalanság ellen. A 193 ország által egyhangúlag elfogadott 17 fenntartható fejlődési cél (SDG-k) a fejlődés új egyetemes mércéjét állította fel annak biztosításával, hogy senkit sem hagynak magára. Az SDG-k mögött álló célkitűzések és indikátorok egy viszonyítási alapot jelentenek az előrehaladás sikerességének méréséhez.
Célunk, hogy mind a 17 terület valamilyen módon megjelenjen a hétvégén, akár előadás, akár tevékenység, rövid beszélgetés vagy szolgáltatás formájában.
A konferencia két részből fog állni:
- Péntek este, valamint szombaton a nap második felében lesznek a hagyományos beszélgetések, előadások és workshopok.
- Szombat délelőtt pedig kisebb, nagyobb csoportokban különböző kiküldetéseken, interaktív programokon vehettek részt Budapesten belül, amelyek 1-1 SDG célhoz kapcsolódnak. Csak hogy néhányat említsünk:
- látogatás idősek otthonába
- ételosztás hajléktalanoknak
- játék menekült gyerekekkel
- mozgássérültek segítése
- tanulás hátrányos helyzetű gyerekekkel
- és még sok más lehetőség!
Helyszín: Budapest (A pontos helyszín szervezés alatt. Fővárosi, könnyen megközelíthető intézményre készüljetek.)
Szálláslehetőség: az esemény nem ottalvós, a távolabbról érkező cserkésztestvéreink számára igény szerint szállást biztosítunk. A regisztrációs linken tudjátok majd jelezni az erre vonatkozó igényeiteket.
Részvételi hozzájárulás: 3000 Ft/fő. Ha egy csapatból minimum 5-en jöttök, akkor 2000 Ft. A részvételi díj pontos összegét, kérjük, készpénzben hozzátok magatokkal a helyszínre!
Regisztráció és programok: figyeljétek az eseményt, hamarosan jelentkezünk a részletekkel!
A tematikus ismeretszerzésen túl idén is lehetőséged lesz arra, hogy:
találkozz a csapatodon kívüli barátaiddal
új kapcsolatokat építs
élvezd az inspiráló, kreatív közeget
részt vegyél egy olyan programon, amit nem neked kell szervezned
minőségi időt tölts kósza vagy vándor őrsöddel.
Ránk vár a világ! Gyertek, gondolkodjuk együtt és szerezzünk új tapasztalatokat!
Ha bármilyen kérdésetek merülne fel, keressétek bizalommal az esemény szervezőjét, Papp Rékát a papp.reka@cserkesz.hu e-mail címen!
Ha SZMCS tagként részt veszel a rendezvényen, ezt kérlek okvetlenül jelezd a külügyi vezetőnek az intercom@szmcs.sk címre írt e-maillel.
Az esemény a NEAO-KP-1-2022/10-000639 (BGA Zrt.), UAct Hungary (Unicef) és a Developing Growth Strategy in HSA (WOSM) projekt támogatásával valósul meg.